Moje malowanie / Наталья Барабашёва (PL)

 

 

 

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS
Nr 03, KWIECIEŃ 2017 r,


 

Наталья Барабашёва

Witam wszystkich!

Mam na imię Natalia. Mieszkam w małym miasteczku w Syberii z tradycjami kupieckimi z i historyczną nazwą Kańsk.

W życiu każdego człowieka jest miejsce na coś, co pomaga żyć, daje siłę i energię wewnętrzną, pomaga realizować najśmielsze pomysły lub proso stromo wznosi. Moja życiowa pasja to sztuka.

Niestety, nie mam wykształcenia zawodowego w zakresie sztuki. Jestem artystą amatorem. Jako dziecko tylko cztery lata uczęszczałam do szkoły artystycznej. Od dziecka bardzo lubię malować ale nie planowałam związać swojej kariery z malarstwem, aby stać się prawdziwym artystą.

 Czas mijał, a ja zrozumiałam, że jednak nie mogę żyć bez sztuki, bez malowania, bez stworzenia czegoś pięknego i chcę to robić.

Ostatecznie zaczęłam czytać na ten temat i zafascynowło mnie malowanie olejne. Wiele godzin spędziłam sam ze swoją sztalugą, pędzlami i farbami, szlifując swoje umiejętności. Kocham moją ojczyznę, kocham przyrodę, a moja miłość wyraża się w obrazach, którymi nawiązywałam do charakteru ich ojczystej ziemi. (Patrz poniżej zdjęcia)

 Na pewnym etapie mojej pracy, zdałam sobie sprawę, aby wyrazić to, co widziałam i czułam nie wystarczą mi farby olejne. Dlatego sięgnęłam po akwarele. Akwarela to bardzo piękna, delikatna, zmysłowa, ale jednocześnie niezwykle skomplikowane technika malowania. Obdarzam ją szczególną miłością. (kilka moich prac w tej technice: Zobacz zdjęcia poniżej).

Potem przyszedł czas na temperą w mojej twórczości. Prace wykonane temperą przypominają akwarele, ale ich kolor jest bardziej soczysty i bogaty Obraz staje się jaśniejszy i bardziej wyrazisty. (Patrz poniżej zdjęcia).

 Kolejnym celem moich kreatywnych poszukiwań środków wyrazu były pastele - miękkie kredki. (Patrz poniżej zdjęcia)

Nieustannie chcę iść do przodu i rozwijać się.
W ubiegłym roku niespodziewanie poznałam urok markerów. Odkryłam ich możliwości. Wygrywały swoją jasnością, bogactwem kolorów z jednoczesną zdolnością do bycia bardzo delikatnymi w tworzeniu najlepszych przejść kolorów. Pomimo faktu, że ten rodzaj zaliczany jest raczej do grafiki ale świetnie się spisuje również w malarstwie. Ponadto, inną zaletą markerów jest to, że są one bardzo wygodne do pracy w podróży. Tak więc teraz, zawsze towarzyszą mi we wszystkich moich podróżach. (Patrz poniżej zdjęcia).

Niektóre z moich ostatnich prac wykonane z oleju: patrz zdjęcia poniżej.

Aktualnie realizuje duzy proekt  związny architekturą i historią mojego rodzinnego miasta.

Z moimi pracami można się napoznac w internecie:

Moja strona WWW:  www.galery-nb.ru

J www.instagram.com/chudomaster,

Mój kanal na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCcJVbKjfar97UUF-St6NlZQ


 

Menu Mobile nr 3

Free Joomla! template by Age Themes