Madame Butterfly /Agata Walkusz

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS
Nr 03, KWIECIEŃ 2017 r,


 

W Filharmonii Kaszubskiej (Wejherowskie Centrum Kultury) w dniu 8 kwietniu 2017 wystąpił gościnnie zespół Opery Śląskiej z Bytomia ze spektaklem Giacomo Puciniego MADAMA BUTTERFLAY. 
 


 

Agata Walkusz

 

"Madame Butterfly" to opera stworzona przez Włocha Giacomo Pucciniego. Jest to historia Cio-Cio-San, którą za żonę, chociaż nie do końca "na poważnie", bierze amerykański oficer Benjamin Franklin Pinkerton. Dla niego Butterfly (bo tak brzmi imię Japonki po angielsku) to jedynie rozrywka. Ta jednak jest zakochana, przyjmuje nawet chrzest, przez co Cio-Cio-San zostaje przeklęta przez krewnych. Gdy Pinkerton wyjeżdża i nie wraca przez trzy lata, Butterfly nie traci nadziei. Twierdzi, że dodatkową więź stanowi dla nich syn. Gdy Pinkerton w końcu przyjeżdża nie jest sam, co kończy się tragicznie.

Opera ciekawa, całkiem wciągająca i intrygująca, ale (bo jakieś "ale" musi być) irytował mnie głos Anny Wiśniewskiej-Shoppa, czyli Madame Butterfly, co okazało się dość fatalne. Oprócz tego raczej "ali" nie widzę - ogólnie umiarkowanie mogę powiedzieć, że mi się podobało.

 

Menu Mobile nr 3

Free Joomla! template by Age Themes