Taniec to moje życie: Kasandra W. Grabowska (BLITZ)

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS
Nr 03, KWIECIEŃ 2017 r,


Nazywam się Kasandra Grabowska, urodziłam sie w Gdańsku i mieszkam tu do chwili obecnej. Jestem jedynaczką więc zawsze musiałam radzić sobie sama.  Obydwoje rodzicemaja swoje działalności gospodarcze: tata posiada warsztat, a mama salon fryzjerski. Rodzice zawsze są ze mną. Rozmawiają ze mną i pomagają we wszystkim. 
Tańczę taniec współczesny: hip-hop, , new style, old school...  w sumie wszystko to staram sie pochłaniać tyle i próbować tyle stylów tańca ile sie da.

Urodziłam sią w Gdańsku na Przymorzu, a dokładnie w dzielnicy Zaspa. Nie wychowałam sie w jednym miejscu, ponieważ z rodzicami często przeprowadziliśmy się. Mimo tego dzieciństwo wspominam naprawdę super. Jeździliśmy z rodzicami na zloty samochodów ( pasja i praca mojego taty). Tam oczywiście nie brakło muzyki, więc jak zwykle tańczyłam gdzie popadnie.

Skąd u mnie taniec ?:
Jak pytałam mamy, jak to sie w sumie zaczęło z tym tańcem, odpowiedziała że jak tylko postawiłam pierwsze kroki ruszyłam się w rytm muzyki.  Gdzieklwiek bym nie poszłam  - tańczyłam. Niezależnie czy to był sklep, czy ulica czy przystanek - tańczyłam. Zreszta do tej pory jak stoję na przystanku i usłyszę muzykę tańczę. Tego już nie da się, ot tak,  zatrzymać.

Najbliższa rodzina i mój taniec?
Rodzice od zawsze mnie wspierali. Do niczego oczywiście mnie  nie zmuszali. Wszystko oddali w moje rece a ja wiedziałam że z tańcem powiążę resztę życia. Rodzice jeżdżą ze mną na zawody, pomagają mi i tak było od zawsze i myśle że tak już zostanie.

 Pierwsze sukcesy?
Pamiętam swoją pierwsza solówkę na Osowej w Gdańsku. Miałam wtedy bodajże 7-8 lat. Zajęłam 2 miejsce i od tamtej pory wiem, że nie dałabym rady bez tańca, bez sceny i tego wszystkiego.

Tańczę w grupie BLITZ CREW?
BLITZ moja grupa. No tak to kiedyś nazywaliśmy się CZOKO 2. Zmieniliśmy nazwę i myślę ze razem z tą zmianą dojrzeliśmy.  Jesteśmy jak rodzina. Z niektórymi jesteśmy razem od 10 lat. dogadujemy się, rozmawiamy ze sobą. Myślę że u nas bardzo dobrze sprawdza się powiedzenie: " jeden za wszystkich, wszyscy za jednego ". Nasza grupa ma swoją stronę internetową pod adresem:  http://www.blitzgdansk.pl/blitz-crew-2/ Mamy również na Facebooku swój Fanpage: https://www.facebook.com/pages/BLITZ-crew/144948512270599

Nasz trener Pani Aga...!!!!! smiley
To jest kobieta - cud. Podziwiam ją z całego serca i jestem jej wdzięczna za wszystko to co dla nas robi.  Dzięki niej udało mi sie zajść tu gdzie jestem. Opiekuje się ona i trenuje 10 różnych grup młodcyh tancerzyi na wszystko ma czas.  Jest wiecznie uśmiechnięta i ,,ogarnięta''. Naprawdę jest za co podziwiać. 

Szkoła?
Obecnie chodzę do ponadgimnazjalnej szkoły sportowej w Gdańsku. Ty samym zajęłam się roniez sportem - uprawiam lekkoatletykę. Zresztą chyba taniec całkiem nienajgozrej przygotował mnie do uprawiania sportu. Treningi taneczne to również wielki wysiłek fizyczny wcale nie mniej intenstywny jak u sportowców. Ale wczesniej chodziłam do KLASY TANECZNEJ w Gimnazjum nr 6 w Gdansku  To był bardzo wazny etap mojego życia i mojego rozwoju.  Aż dziwne bo dla młodzieży w moim wieku szkoła raczej jest oceniana jako okropna. W naszym gimnazjum były klasy o profilu tanecznym. Nauczycielem - trenerem w tych klasach jest Pani Aga Humięcka, nasza trenerka z Blitz. Klasy taneczne w naszym gimnazjum miały swoją salę treningową z lustrami. Program nauczania w tych klasach jest rozszerzony o wiele godzin treningu tanecznego. Nasze gimnazjum co roku organizowało Gdański Turniej Tańca dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6). Nasze klasy teneczne były gospodarzem i organizatorem tego konkursu.  Klasy te mają również swój Fanpage na Fejsie zatytyłowany: ZYCIE TO TANIEC: https://www.facebook.com/zycietotaniecgimnazjumnr6. Niestety wraz z reformą edukacji klasy taneczne w gimnazjum nr 6 przestaną istnieć razem z gimnazjum. Cieszę się, że zdązyłam rozwinąc skrzyfła w tej klasie pzred jej likwidacją. 
 

Poniżej  wideomigawki z naszgo treningu tanecznego w szkole jeszcze w klasie tanecznej. Migawki przgotowane jako materiał roboczy dla pormocji szkoły przez Agnieszkę Humięcką: nauczyciela - trenera klas tanecznych. 

 

Sukcesy? 
Moje indywidualne:

  • 2 miejsce we Włoszech na zawodach " le strade della musica" .
  • Osobowość taneczna na Osowie - dwa razy.
  • 1 miejsce w Olsztynie,
  • 1 miejsce na talentach,
  • 1 miejsce na Dance group,
  • 1 miejsce na miasto rytmu w Gdańsku.. I wiele wiele innych

Moim udziałem jest też wiele sukcesów zbiorowych jakie uzyskała na przestrzeni minionych lat nasza grupa taneczna.

Poniżej fragment mojego występu na WIRUJACEJ STREFIE w 2012 r.

 

 

Co związanego z tańcem najlepiej wspominam?  
Nasz udział w Festiwalu młodzieży w Rzymie. Włochy - cudowne miejsce,
wspaniałe warsztaty:


słońce, Rzym, nasze buszowanie po Wiecznym Mieście:

no i oczywiście nasz międzynarodowy mój sukces,
a moje 2 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Talentów :
 

Gdybym mogła, wróciłabym tam jak najszybciej.
 
Moje lany na przyszłość?
Planuje isc na AWFiS i zostać trenerem. Chcę tańczyć tak długo do póki organizm mi na to pozwoli i siły. Nasza trenerka, Pani Aga jest absolwentką AWFiS w Gdańsku.

 Dlaczego lubię tańczyć i co najbardziej lubisz tańczyć?
Taniec:  bez zbędnych słów - tu przechodzi się do sedna. Dzięki niemu można odreagować, zapomnieć o wszystkim, zamknąć oczy i zatracić się w ruchach i w muzyce.. To moje całe życie. Hip-hop to jest to, to co uwielbiam i myśle ze to w nim najbardziej się zatracam.Poniżej bawimy świetnie się bawimy imporwizacją  z partnerem o ksywce Irys . Sceny zarejestrowane w czasie przerwy w przebiegu turnieju tańca w ZSO nr 6 w Gdańsku. Oni już tak mają: czekanie to okazja by tańczyć i tańczyć i tańcczyć...


Taniec w duetach?
Mam dwa duety z Julita Juchnowicz i Mikołajem Paratem. Tańczymy razem w Blitz. Oboje są też z naszych gimnazjalnych klas tanecznych. Z nimi zawsze dogadywałam się najlepiej jeśli chodzi o technikę. Myślimy w ten sam sposób i mamy razem naprawdę dobre pomysły. To przekłada się zresztą na wspólne sukcesy.

 

Jakiej MUZY słucham?
 Kompletnie nie słucham tego do czego tańczę bo by mi się to znudziło. Lubię każda muzykę,  taką która wpada w ucho nie zamykam się na konkretny jej gatunek. Uwielbiam też śpiewać, ale robię to tylko w domu bo boję się że na zewnątrz pozabijam ludzi moim wokalem. smiley

 

Moje największe marzenie?
Największe marzenie? Zawsze chciałam wyjechać do Stanów Zjednoczonych i zobaczyć jak u nich się tańczy, jak jest i nauczyć się troche od nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Kasandra Weronika Grabowska

Liderka grupy młodych tancerzy z utytuowanej grupy tanecznej BLITZ CREW z Gdanska. Absolwentka klasy Tanecznej Gimnazjum Nr 6 w Gdańsku, podopieczna trenerki Agnieszki Humięckiej.

  ZOBACZ WIĘCEJ

 

 

 
 

Menu Mobile nr 3

Free Joomla! template by Age Themes