ISSN 2544-9583ANIMUJĘ SWOJE MIASTO / Anna Jagoda Mrożek

Print Friendly, PDF & Email  

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS: Nr 08 wrzesień 2017


autor: Anna Jagoda Mrożek

ANIMUJĘ MOJE MIASTO 2017 będzie już 3 edycją wydarzenia, które organizujemy w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji, w tym roku obchodzonego po raz 16. Odbędzie się ono w dniach od 27 - 29 października w Nowym Targu w Miejskim Ośrodku Kultury. Jest to wydarzenie kulturalne, które od trzech lat gromadzi zarówno dzieci jak i dorosłych. Kolejny raz staramy się zainteresować mieszkańców Nowego Targu i okolic animacją filmową. Celem obchodów jest ukazanie zakresu i osiągnięć animacji, która otacza nas z każdej strony.Międzynarodowy Dzień Animacji obchodzony jest na całym świecie, co roku wokół daty 28 października. Ten dzień nie jest przypadkowy, bowiem dokładnie 28 października 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji „Theatre Optique” Emile’a Reynauda. Obchody w Polsce odbywają się równolegle w największych miastach (m.in.: Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Bydgoszcz).

W ubiegłych latach gościliśmy w Nowym Targu animacje twórców z całego świata, m.in. z Australii, Portugalii, Grecji, Izraela, Niemiec i Brazylii. Również w tym roku nasi widzowie będą mieli możliwość zapoznać się z międzynarodowym programem animacji krótkometrażowych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne oraz filmowe, prowadzone przez Studio Filmowe Effata Anima, pod tytułem „Animacja narodziła się przed naszą erą”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Piotr Nawrocki, konstruktor lalek do filmów animowanych, który opowie nam o tym, jak wygląda animowane życie jego bohaterów.

ANIMUJĘ MOJE MIASTO organizuje nasze Studio Filmowe Effata Anima z Nowego Targu prowadzone  wraz grupą wolontariuszy.

Niebawem na naszym wydarzeniu FACEBOOKOWYM pod adresem:
https://www.facebook.com/events/1995013674061636/
opublikowany zostanie harmonogram tegorocznych obchodów święta animacji w Nowym Targu.


Od samego początku związani jesteśmy również ze środowiskiem internetowych projektów organizowanych wokół środowiska liderów CrEUro (Kreatywny Europejczyk: Pozytywny, kreatywny, Solidarny) a więc z Grupą młodych dziennikarzy EYIA oraz w minionych latach z miesięcznikiem Społeczno-Kulturalnym WOBEC. Miesięcznik Wobec oraz EYIA w minionych latach zabezpieczały naszym akcjom patronat medialny.

    

Cieszymy się, że tegoroczny patronat medialny również zaproponowała nam redakcja EYIA oraz Miesięcznik MUTUUS.  

Zobacz: 

Poniżej materiały z Animuję Moje Miasto w Nowym Targu z lat poprzednich.Utwór dostępny na licencji Creative Commons. Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes