Gitara - moja pasja

 

Janek Pentz

Gitara - moja Pasja

 

Zacząłem grać na gitarze w 1 klasie szkoły podstawowej.

Od zawsze inspirowały mnie przeróżne gatunki, od muzyki poważnej, przez jazz, bluesa, po rock, heavy metal i muzykę progresywną.

Cechuje mnie filozoficzne usposobienie, co przekłada się na wszystko, co robię w swoim życiu, również na muzykę i jej znaczenie.

Muzyka i gitara stanowią dla mnie ZaDanie, pierwiastek nierozłączny z resztą mojego życia, są moim celem i jednocześnie narzędziem do jego osiągnięcia na innych płaszczyznach, tych pozaartystycznych. Cieszy mnie myśl, że robię to, co lubię, że robię coś, z czego również mogą skorzystać inni. Chciałbym móc przez całe życie oddziaływać na otoczenie w pozytywny sposób, sprawiać, by inni rzadziej cierpieli i częściej się uśmiechali. Muzyka na pewno mi w tym pomaga. W tym samym momencie wypełnia istotną przestrzeń w moim życiu, pozwalając mi realizować się przy tworzeniu nowych rzeczy. Grając dla publiczności często zwracam uwagę na interakcję między nadawcą i odbiorcami dźwięków, jeśli istnieje, to czuję, że to, co robię, rzeczywiście ma sens.

Sięgam po gitarę zawsze, jeśli mam taką możliwość i chwilę przerwy w codziennych pracach ;-).

Uczęszczam do dwóch szkół jednocześnie, liceum i szkoły muzycznej II stopnia. Po dodaniu wszystkich innych aktywności, przede wszystkim tych związanych z muzyką, moje życie staje się dość intensywne, jednakże - ważnym jest, by wykorzystywać nasze życie najlepiej, jak to możliwe, i to każdego dnia :-) Wierzę, że - jak powiedział niegdyś mój Profesor - “wytrwali zwyciężają”. Wobec tego - działam!.

Zapraszam na:

 

Mój autorski utwór: Heroic Dreams - Warsaw Fingerstyle Festival 2015

 

Na koncercie Highlights from the Andy McKee's w  Warszawie, 2016 występowałem jako support..

 

Razem z Mery Spolsky na Warsaw Fingerstyle Festival 2016:

 

 

 
Licencja Creative Commons "Gitara 0 moja pasja" by Janek Pentz is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License.

Free Joomla! template by Age Themes