Pomysł wydania dodatku specjalnego Miesięcznika MUTUUS dla Gdańskiego Święta Europy zorganizowanego przez Fundację Gdańską w dniu 7 maja 2017 r. zrodził się w trakcie samej uroczystości. Przedstawiciele redakcji oraz młodzi dziennikarze naszego projektu miniEYIA ze Szkoły Podstawowej nr 57 w Gdańsku rejestrowali na potrzeby swoich szkół przebieg obchodów. Reporterka Ania - liderka porjektu miniEYIA była uczestniczką stoiska organizowanego przez SP 57, jakie prezentowało   BELGIĘ. Zobacz: http://sp57gda.pl/netpanel/nowe/news/554-gdanskie-swieto-europy

Pierwszymi materiałami umieszczonymi w numerze specjalnym są fotografie wykonane przez naszą redakcję (ZOBACZ). Niestety - nasza działalność reporterska nie obeszła się bez kłopotów. Cześć zarejestrowanych materiałów niestety uległa uszkodzeniu z powodu awarii sprzętu redakcyjnego. SZKODA!


  

Wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk może być wzorem kreatywnego wykorzystywania serwisów społecznościowych  oraz smartfona. Regularnie upowszechnia w sieci ważne dla Gdańszczan informacje i relacje z wydarzeń w jakich biezre udział. Z wielu realizuje swoim smartfonem relacje LIVE (transmisje na żywo). Również w dniu 7 maja przeprowadził transmisję na żywo ze wspólnego śpiewania przez Gdańszczan hymnu EU. Zapis transmisji liv dostępny jest TUTAJ.
Pozwoliliśmy sobie dła skuteczniejszego upublicznienia tego wydarzenia 
pobrać film z facebookowego konta (dostępne są dla tego świetne narzędzia: https://downloader4fb.com/ ) i opublikowaliśmy na kanale Youtube EYIA. Retransmisję udostępniamy w tym numerze tutaj: GDAŃSK ŚPIEWA ODĘ DO RADOŚCI  

Nawiązaliśmy kontakt z FUNDACJĄ GDAŃSKĄ, która była organiztorem uroczystości. Jeślili podjęliśmy się utworzenia numeru specjalnego to jest to pierwsza czynność jaką redakcja powinna wykonać. Po pierwsze szanujemy zasadę: ,,nic o nas bez nas'', ale chcieliśmy pozyskać dodatkowe materiały z obchodów oraz adresy szkół, które były zaangażowane utwozrenie stoiska z jednym z 28 państw UE. Chcemy się zwrócić do tych szkół z prośbą o włączenie się w redakcję   numeru specjalnego w zakresie ich udziału w uroczystości. W ten sposób chcemy przyczynić się do pormocji tych pozytywnych i kreatywnych szkół i innych organizatorów.

Serdecznie dziękujemy pani Milenie Mieczkowskiej z Fundacji Gdańskiej za szybką i pozytywną odpowiedź. 


I może jeszcze uwaga na temat skuteczności komunikacji:

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes