We wrześniu 2018 r. rozpoczęliśmy przy miesięczniku KREATYWNI reaktywizację serwisu Młodych Koderów YouthCoders w formie dostosowanej do aktualnych potrzeb oraz nowych warunków. 

Nasz serwis nie jest reaktywacją projektu YouthCoders jaki miałem przyjemność realizować w latach 2009-2013 razem z fantastycznym programistą i edukatorem Patrykiem Jar (Yarpo), jaki był dostępny w sieci w tamtych latach pod domeną youthcoders.net

Logo YouthCoders.net
(O projekcie youthcoders.net zobacz więcej TUTAJ)

Niniejszy serwis nawiązuje tylko naszych doświadczeń wynikających z prowadzenia projektu YoutCoders.

Obecnie skoncetrujemy się na dwóch niezależnych modułach naszego serwisu: 

 • edukacyjnego
  Edukacyjny moduł serwisu jest formą wirtualnego kółka informatycznego. Korzystać on będzie z zasobów społeczności Mistrzów Kodowania oraz metod indywidualnego rozwoju ksztalcenia ustawicznego jaki spisał się doskonale w naszym wczesniejszym projekcie YouthCoders. Sieciowe narzędzia tego modułu w postaci AkademiI Młodego Programisty będą narzędziem realizacji pilotażowgo wirtualnego kółka informatycznego realizowanego nie w salach szkolnych w wyznaczonych godzinach, ale w przestrzeni sieciowej metodą zadaniową i projektową. Ta forma pracy z uczniem dystansuje się od przestarzałej metody edukacji transmisyjnej (nauczyciel przekazuje wiedzę) a stara się rozwijać u każadego z uczniów osobiste kompetencje samokształcenia ustawicznego. 

 • deweloperskiego
  Jesteśmy wielkim zwolennikiem wolnego i otwartego oprogramowania. Dlatego w module deweloperskim chcemy stworzyć grupy współpracujących ze sobą programistów dla realizacji nowych atrakcyjnych aplikacji. 
  Nasze działanie chcemy zainicjować tworząc niezależnie dwie atrakcyjne aplikacje jakie mamy teoretycznie obiektowo zaplanowane a wymagają tylko zakodowania poszczególnych ich elementów. Planujemy budowanie:
  • Sieciowego Otwartego Systemu podcastów radiowych 
  • Ekologicznego systemu sieciowego monitoringu

Podkategorie

YouthCoders Team

Free Joomla! template by Age Themes