Kaczka???? i inne zwierzaki...

 

 

Agata Walkusz

 

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS
Nr 02, MARZEC 2017 r,„Typowa” nastolatka siada przed kolorowym laptopem w swoim wyidealizowanym, wypełnionym zdjęciami pokoju. Nazwijmy ją… Karyna, bo czemu nie, prawda? Więc nasza Karyna przegląda facebooka – bezmyślnie scrolluje bezmyślnie dodawane posty. Automatycznie lajkuje, udostępnia. Skomentuje zdjęcie koleżanki (powiedzmy, że to Dżesika, która nie grzeszy urodą) „ślicznotka” z kilkoma serduszkami (jakby jedno nie wystarczyło), bo tak wypada, bo ona też Karynie zdjęcia skomentowała. Potem co prawda powie przyjaciółkom, jaka ta Dżesika brzydka i głupia. I że podobno, to ona się z jej Sebą dzieciaka spodziewają, że wpadkę podczas imprezy zaliczyli. A jacy głupi oni – zaśmieją się przyjaciółki – a jacy głupi, że się zabezpieczyć nie umieją. Wtedy skończą temat i płynnie przejdą do innych, równie istotnych tematów (przecież muszą wiedzieć, co się u wszystkich ich znajomych dzieje). Później zrobią sobie kilka fotek, żeby powrzucać wszędzie gdzie się da ich słodkie minki upiększone delikatnym makijażem (tapeta naturalna – zaledwie 3kg tynku) i równie delikatną obróbką w photoshopie.

Tak więc uśmiecha się, gdy przeglądając facebooka natrafia na swoje zdjęcie. Widzi komentarze „najpiękniejsza”, „idealna”, „śliczna” i na wszystkie skromnie odpowiada „wcale nie”, zasłaniając oczy małpią emotikoną. Czeka tylko na kłótnię, zaprzeczenie („wcale tak”) i na większą ilość lajków, bo przecież jej twarz jest idealna.

Przerywa przeglądanie facebooka, żeby zrobić sobie herbatkę odchudzającą, która wyczyści jej organizm z kilku tabliczek czekolady i hamburgerów z McDonalda zjedzonych w ciągu dnia.

Wraca, ponownie siada przed komputerem i widzi cały dość mocno osobliwy zwierzyniec: tu twarz kaczki, tam filtr psa ze snapchata, dalej jeszcze królik, sarenka i inne piękne zwierzątka. Tylko zaraz… Czy za nimi nie kryje się przypadkiem człowiek… Nie, to niedorzeczne! Przecież ma taki piękny dziób kaczki. Prawie taki, jak ona.

 
 
 
 

Free Joomla! template by Age Themes