Minął miesiąc MARZEC 2017 r. - tym samym zamykamy redagowanie numeru marcowego naszego  miesięcznika. Numer 2, marcowy nie jest może zbyt obszerny, ale dopiero się rozkręcamy. W pierwszych 2 dniach kwietnia pracujemy jeszcze nad sfinalizowaniem pełnej wizualizacji marcowego numeru. 2 kwietnia numer marcowy będzie w płeni sfinalizowany. Cieszę się, że wielu autorów, których udało mi się pozyskać osobiście dla miesięcznika WOBEC  z jakim współpracowałem w minione lata zgodziło się związać róznież z naszym nowym miesięcznikiem. Jeszcze bardziej cieszę się z pozyskania nowych autorów. Witamy serdecznie w naszym gronie fotopasjonatkę Magdę z Gdańska. To właśnie Instagram umożliwił nam odnalezienie się i nawiązanie kontaktu a ostaecznie współpracy. Nadal uważamy pomysł na taką formułę współdzielenia się sobą w sieci za dobry pomysł. Bo też współdzielenie się ma sens i się opłaca. Jest to pewna alternatywa do świata walczenia z ,,tymi innymi'' niż ,,moje ja'' zarówno w skali indywidualnje i społecznej. Solidarne współdzielenie się nie tylko buduje więżi ale się po prostu OPŁACA. O aktualanych możliwościach, narzędziach współdzielenia się oraz korzyściach takiej formy sieciowych kontaktów opublikowalismy w bieżącym numerze obszerny artykuł: WSPÓŁDZIELENIE ma sens (również biznesowy).

Zachęcamy do zapoznania się z nim. W pewien sposób uzasadnia on przyjete pzrez nas metody redakcyjne naszego miesięcznika. Szanując ewentualnych czytelników artykuł ten zaopatrzyliśmy indeksem tematycznym ułątwiającym szybki dostęp do  pojedynczego wybranego jego fragmentu. Łatwo również zauważyć, że zawsze w dolnym prawym rogu znajduje się przycisk ,,przewiń do góry'' umożliwiający szybki powrót do indeksu tematycznego.

Cieszymy się, że naszym miesięcznikiem już na samym początku zainteresowały się media. Dziękujemy bardzo Ewie Drobek z Warszawy za rekomendacje w mediach co zaowocowało możliwością opowiedzenia na antenie radia RDC o naszym miesięczniku. Audycja ta jest opublikowana w podcastach radia za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Myślę, że audycja ta może być dobrym rozszerzeniem redakcyjnego wprowadzenia do obecnego numeru.     

 

CO JESZCZE NOWEGO W MARCOWYM NUMERZE?

Z wyjątkowo kreatywnego LO im. Narcyzy Żmicowskiej w Warszawie witamy tym razem nie muzyków ale plastyków. (Johannes Urti- MŁODY, KREATYWNY, NIEPRZECIĘTNY). Dla działów plastycznych wystartowalismy równiez z nowym działem ,,perełek Instagrama''.

W dziale Foto cieszymy się z obecności  zaprzyjaźnionej z redakcją Dominiki Hat. Dominika jest wielkim pasjonatem gór. Tutaj dzieli się z nami jeszcze zimowymi fotogramami z Babiej Góry.   Równiez do tego działu wpropwadzamy dział fotek z Instagrama jeszcze z zimowymi nastrojami nawiązującymi do fotogramów Dominiki. Dominika zapowiedziała nam, że do kwietniowego numeru podeśle nam fotki tatrzańskich krokusów - w ostatnich dniach marca wybierała się na spotkanie z nimi. W bierżacym numerze nie  mogło też tam zabraknąć  EYIA Weroniki Szpucha. Weronika jest w składzie budowanej obecnie młodzieżowej redakcji naszego miesięcznika.

W dziale taniec bogato: Bardzo się cieszymy z artykułu pzresłanego nam z Berlina od zaprzyjaźnionej z naszą redakcją Amelii Emmy Forrest. NAwiązaliśmy też współpracę z nową sceną tanzczną jaka powstała we Wrocławiu: WROCŁAWSKIM TEATREM TAŃCA. Właśnie w dniu dzisiejszym (1 kwietnia 2017 r.) we Wrocławiu odbędzie się prapremiera ich pierwszego spektaklu. 

Dzięki pełnej integracji naszego miesięcznika z porjektem Europejskiej Młodzieżowej Agencji Informacyjnej w numerze marcowym znajduja się publikacje naszych młodcyh dziennikarzy EYIA. Dla naszej reporterki z Wejherowa Agaty Walkusz udało się załatwić akredytację prasową na koncert Tomasza Organka oraz wywiad z tym artystą. Dziekujemy serdecznie Wejherowskiemu Centrum Kultury za akredytację prasową oraz managerom Tomasza Organka za umożliwienie przeprowadzenia z nim wywiadu. 

Młodzi dziennikarze z EYIA zostali równiez poproszeni przez organizatorów VIII Ogólnopolskiego Zlotu Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów zaangażowanie się reporterskie w pierwszym dniu zlotu. (zobacz: jastrzebiagora2017.eyia.eu  ) W kolejnym współporwadzili 4 serie warsztatów dla uczestników zlotu. W miesięczniku również reportaże oraz wywiady i realcje z ich aktywności na zlocie. 

Przyjęta przez nas dynamiczna metoda pracy redakcji. (ZOBACZ: http://mutuus.eu/index.php/blog/10-mutuus-dynamiczna-metoda-redakcji ) pzrekierowała na następny miesiąc materiały i autoró jakie już pozyskalismy dla naszego miesięcznika, a jekie nie zdążyliśmy opublikować przed 1 kwietnia. Ukaża się one juz w najbliższych dniach przypisane już do numeru kwietniowego naszego miesięcznika.
Nie zdążyliśmy umieścić w sieci materialów z działu literatura oraz w dziale historycznych źródeł wspaniałe materiały pozyskane od pasjonata archeologii Jana Duerchlaga z Rybnika odkrywcy starej kopalniu srebra na dolnym Śląsku. Również w dziale muzycznym czeka sporo materiału na swoją publikację.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY, SŁUCHANIA I OGLĄDANIA.

    

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes