ISSN 2544-9583   

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS: Nr 05, CZERWIEC 2017 r,


OD REDAKCJI - czerwiec 2017 r.

Jest takie przysłowie: ,,człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi'' ==> nie zawsze się udaje to co wcześniej zaplanowaliśmy.

potargana sowa obrazem belfra na koniec roku szkolnego Obiecaliśmy sobie, że zawsze ostatniego dnia miesiąca zamkniemy kolejny numer naszego czasopisma i rozpoczniemy redagowanie nowego. Nie udało nam się tego dokonać. Przyczyna? -- zobacz ilustracja obok. (Redaktor naczelny i techniczny jest zawodowo belfrem). Realnie ferie dla uczniów rozpoczynają się z dniem konferencji klasyfikacyjnej. Wtedy uczniowie już ,,odlatują mentalnie''  a często nawet realnie w kierunku ferii. Dla nauczycieli wyczyszczenie biurokratycznych szkolnych wymogów znacznie opóźnia ich odlot w kierunku wakacyjnego relaksu.
Tym samym nie  udało nam się poświęcić tyle czasu na prace redakcyjne jak planowaliśmy.

Konsekwentnie więc, zgodnie z założeniami, opublikowaliśmy numer czerwcowy w dniu 1 lipca 2017 r,  i ropoczęliśmy redagowanie numeru lipcowego, ale postanowiliśmy, że jeszcze w pierwszych dniach lipca numer czerwcowy uzupełnimy numer czerwcowy o zaległe artykuły, jakich nie zdążyliśmy zredagować wcześniej. Wstęp redakcyjny zmienimy po całkowitym zamknięciu numeru czerwcowego/
 

Nie bez powodu tłem numeru lipcowego jest ..odlot ptaków'' nad morzem - ,,odlatujemy właśnie od kieratu szkolnych obowiazków'' i jest nadzieja i szansa na więcej czasu dla miesięcznika i związanych z nim aktywności. 
 

 

 

Free Joomla! template by Age Themes