Nasz miesięcznik KREATYWNI do lipca 2018 roku ukazywał się pod nazwą MUTUUS: Internetowy Miesięcznik Społeczno-Kulturalny jest multimedialnym czasopismem internetowym
(Rejestr Dzienników i Czasopism Sądu Rejonowego w Gdańsku, pozycja 2151). Zarejestrowany jest w międzynarodowym wykazie czasopim ISSN (Interntional Standard Number ) z numerem ISSN 2544-9583.
Na prośbę i sugestie aktywnych autorów miesięcznika zmieniliśmy jego nazwę na KREATYWNI. (aktualnie jesteśmy na etapie formalnego rejestrowania tej zmiany)
Nasz miesięcznik jako jedną z metod swojego oddziaływania promuje formę REALNEGO I PRAKTYCZNEGO budowania życzliwych edukacyjnych mostów między młodszymi i uzdolnionymi debiutantami a uznanymi już starszymi intelektualistami i twórcami.
Zakładamy że chcemy dołożyć swoją cegiełkę do budowania otwartego społeczeństwa edukacyjnego:
nastolatkowie <==> studenci <==> dorośli <==> solidarne WSPÓŁDZIELNIE
- Nasz wiek wymaga ustawicznego uczenia się, niezależnie od tego, kto ile ma lat. Edukacja to już nie domena skończonej usługi świadczonej na rzecz dzieci i młodzieży. To jest konieczność bycia otwartym i elastycznym przez cały okres naszego życia. (life a long teaching)
- NASTOLATKOWIE
W naszym miesięczniku chcemy publikować materiały młodziukich, zdolnych nastoletnich debiutantów, którzy dobrze rokują w dziedzinie naszych priorytetów. Sprowadza się to do inicjowania i promowania postaw: pozytywni, kreatywni, solidarni.
Chcemy ich promować i dmuchnąć w żagle ich motywacji do dalszego rozwoju. Nasza ambitniejsza młodzież ma mało na co dzień możliwości rozwijania takich skrzydeł. Najczęściej jest raczej skutecznie a nawet dotkliwie GASZONA i ostatecznie znęchęcana do rozwoju swoich pasji i zdolności. .
Już obecnie, dzięki nowym technologiom, każdy może mieć niespotykany dotąd wpływ na własną przyszłość. Naszym nastoletnim autorom staramy się podpowiadać jak to zrobić: ZOBACZ NIŻEJ jak dla studentów. - STUDENCI
Wielu współpracujących z nami partnerów, do niedawna jeszcze nastoletnich, jest już studentkami/studentami. Dla nich również oddajemy nasz miesięcznik do dyspozycji.
W dzisiejszym cyfrowym świecie bardzo ważną sprawą jest dbanie o swój własny sieciowy wizerunek.
Ważnym jest, aby kiedykolwiek, ktokolwiek zapytał o nas Google (lub inną wyszukiwarkę) otrzymał nie przypadkowe informacjo-śmieci
(odpryski naszej nie zawsze racjonalnej aktywności sieciowej) ale w pierwszym rzędzie takie informacje jakie sam chcę o sobie udostępniać.
Obecnie wyniki wyszukiwania w sieci są nie tylko wirtualnym CV każdego z nas, ale również formą otwartej i publicznej wizytówki kim i jakim jestem.
Te sprawy trzeba koniecznie brać samemu w swoje ręce i samemu sterować tym, co wyszukiwarki o mnie wysiwetlą.
Dla pozytywnych i kreatywnych studentów nasz miesięcznik ma dwie oferty:
A) ==> Możliwość publikowania swoich prac związanych z kierunkiem swoich studiów w dziale ARTYKUŁY (zobacz przykład: http://mutuus.eu/index.php/artykuly-09/miasto-u-magdaleny-tulli ).
W toku studiów pisze się wiele różnych tekstów związanych z kierunkiem studiów: prac zaliczeniowych, referatów, prac seminaryjnych, a na koniec prace licencjackie i magisterskie. Nie wszyskie są publikowane. Chcemy stworzyć warunki, aby można je opublikować w naszym miesięczniku. Szkoda je chować w szufladzie zapomnienia jeśli mają jakąś poznawczą wartość oraz mogą być elementem składowym własnego profilu sieciowego.
B) ==> W ramach kontynuacji Akademii Młodego Dziennikarza jaką prowadzilismy w latach 2015-16 od maja b.r. uruchamiamy stały serwis Akademii e-Kompetencji w jakim będziemy ułatwiać w odnalezieniu się w tematyce:
jak najnowsze technologie mobilne, sieciowe oraz medialne optymalnie wykorzystać dla swojego pełnegorozwoju: auto-rozwoju, auto-kreacji i auto-promocji
oraz jak bezpiecznie pływać w świecie cyfrowym i medialnym.
Zamierzamy młodych wyróżniających się w zakresie: POZYTYWNY, KREATYWNY, SOLIDARNY nominować do honorowego tytułu CrEuro - kreatywny Europejczyk. Chcemy kontynuować taką promocję jaką zaczęliśmy w naszych projektach młodzieżowych już kilka lat temu. Galerię młodych nominowanych do tego tytułu reaktywujemy w połowie marca b.r. pod adresem: creuro.mutuus.eu
- DOROŚLI
Zwracamy się (i nadal będziemy się zwracać) do wybranych osób już dorosłych, którzy mają swoje określone osiągnięcia intelektualne lub artystyczne i mogliby się nimi pochwalić, Chcemy ich prosić, aby pomogły nam w mobilizacji i pewnej nobilitacji potencjału kreatywności naszej zdolnej młodzieży.
Również MY - dorośli ( i to nie tylko pokolenie seniorów, ale również wszyscy) zostaliśmy utopieni w świecie mediów, internetu oraz współobecności w świecie mobilnych smartfonów. Wiele spraw dotyczących nas samych oraz informacji o nas dzieje się za naszymi plecami i najczęściej nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy.
Wstrząsy związane globalną aferą nadużyć wycieku danych przez Cambridge Analytica pokazały jak powszechna jest nonszalancja w wykorzytywaniu nowych technologii i jak powszechne jest dyletnctwo w zakresie tej wiedzy. Dlatego nas wszystkich dotyczy tematyka na jaką powyżej zwracamy uwagę pokoleniu studentów. ZOBACZ WYŻEJ TUTAJ. - WSPÓŁDZIELENIE
Ponieważ promujemy równocześnie współdzielenia się sobą i swoimi zasobami na licencji CREATIVE COMMONS to w zamian pozyskanym pzrez nas autorom dajemy wartość dodaną w postaci ich promocji w sieci. Zamierzamy ich również nominować do tytułu Ambasadora Prawdziwej Edukacji. Przecież życzliwe dzielenie się SOBĄ z młodszymi dziećmi i młodzieżą są podstawowym celem każdego rodzica i nauczyciela.
Współcześnie właśnie to jest najlepszą metodą skuteczności realnej edukacji i wielką naszą naszą nadzieją.
Dodatkowo buduje to, czego nam wszystkim tak bardzo i dramatycznie potrzeba i ciągle jeszcze brakuje
solidarnego i kreatywnego społeczeństwa obywatelskiego.
- Metoda takiego działania w formie budowania mostów między nastoletnimi debiutantami a uznanymi już autorytetmi sprawdziła się doskonale w trakcie naszej współpracy z miesięcznikiem WOBEC w latach 2014-2016. Przykładowo: młodziutka tancerka Kasandra była nobilitowana sąsiedztwem w numerze miesięcznika znakomitej tancerki Franciszki Kierc-Franik a nastoletni tancerz Mikołaj przez Amelią Emma Forrest z Londynu. Młodziutką Oliwkę z Gdańska zgodziła się promować Asija Kosina - światowej klasy artystka papieroplastyki z Petersburga.
To dobry i sprawdzony pomysł. W miarę możliwości chcemy go kontynuować w naszym miesięczniku.
Nasz miesięcznik jest również koordynatorem kreatywnych projektów młodzieżowo dziennikarskich. Europejskiej Młodzieżowej Agencji Informacyjnje, Akademii Młodego dziennikarza oraz najnowszego naszego projektu dziennikarskiego przedszkola Intternet i Media Dzieci. imediaekids.eu. Projekt EYIA realizujemy już od 10 lat.