Antologia opowiadań konkursu literackiego dla młodzieży / Janek J. Korczynski

Print Friendly, PDF & Email  

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS: Nr 07 Sierpień 2017


autor: Jan Jackowicz Korczyński


Miałem przyjemność współorganizowania w 2015 roku 1 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży im. Bolesława Prusa zorganizowanym jesienią 2015 roku przez  miesięcznik internetowy WOBEC ( wobec.eu ). W czasie organizacji konkursu byłem formalnie współwłaścicielem miesięcznika oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika. Obecnie miesięcznik WOBEC, a tym samym sprawy związane z finalizacją konkursu przejęła Fundacja Kultury WOBEC. ( wobec.eu ).

Na stronie internetowej fundacji udostępniona jest już cyfrowa wersja antologii pokonkursowej pod adresem: http://fkw.org.pl/2017/03/18/konkurs-literacki-im-boleslawa-prusa/

 Jak można przeczytać na stronie fundacji przewiduje się w najbliższym czasie wydanie antologii drukiem.

Jestem osobiście bardzo emocjonalnie i uczuciowo związany z konkursem. Byłem też osobiście zaangażowany w organizację konkursu - pełniłem w nim obowiązki sekretarza konkursu. 

Stąd czuję się zobowiązany do wyjaśnienia mojego udziału w całym przedsięwzięciu.

Zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży w zespole redakcyjnym miesięcznika WOBEC był moim pomysłem. W tamtych latach forsowałem w redakcji WOBEC promocję młodych pozytywnych i kreatywnych  nastolatków i studentów.  Osobiście proponowałem - zgodnie ze swoim kierunkiem zainteresowań zawodowych zorganizowanie multimedialnego konkursu związanego z kreatywnym wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Redaktor naczelny miesięcznika Piotr Kotlarz, który sam jest literatem optował bardziej za koncepcją konkursu literackiego.
Jego pomysł okazał się być świetny i jego realizacja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Wykorzystałem wszystkie swoje możliwości oraz umiejętności sieciowej promocji konkursu. Dzięki wsparciu nieocenionego działacza edukacyjnego jakim jest Józef Łysikowski - twórca i administrator serwisu SZKOLNA GABLOTKA zobacz:(http://www.szkola.firmowa.eu/news.php). Serwis ten ma świetnie zorganizowany system informacji na temat dostępnych dla szkół i dla młodzieży konkursów. (ZOBACZ WIĘCEJ) Za pośrednictwem tego serwisu informacja o naszym konkursie dotarła do przeszło 900 szkół w Polsce. 

Efekt okazał się niesamowity. Na konkurs spłynęło przeszło 700 prac nie tylko z Polski ale również od polskiej młodzieży mieszkającej za granicą (2 miejsce w konkursie uzyskała 13-stoletnia Maja z Luxemburga).

Tak wielka ..rzeka'' prac konkursowych byłą poważnym wyzwaniem dla jury konkursu. Nieuniknione były poślizgi z terminami finalizacji konkursu. Pełniłem wtedy obowiązki sekretarza jury i spoor czasu poświęciłem na korespondencję z jej uczestnikami.  Aktywnie uczestniczyłem też w uroczystości ogłoszenia wyników konkursu.

Od sierpnia 2017 roku moje drogi z Miesięcznikiem WOBEC  rozeszły się. Forsowane przezemnie ukierunkowanie pisma w kierunku silnej promocji młodych - nastoletnich debiutantów nie znalazło zrozumienia u wydawcy miesięcznika.

To stało się bezpośrednią przyczyną powstania nowego - naszego  miesięcznika. Pisałem o tym wcześniej.

Od września b.r. miesięcznik WOBEC przestał się chwilowo ukazywać. Jako sekretarz jury konkursowego jaki był odpowiedzialny za kontakt z uczestnikami dość często jestem bombardowany zapytaniami o dalszy los obiecanego wydania drukiem antologii pokonkursowej.

Dlatego z wielką radością informuję, że Fundacja Kultury WOBEC wydała już, wspomnianą wyżej,  formę cyfrową antologii i informacja ta nie jest dostępna w Miesięczniku WOBEC tylko w serwisie Fundacji Kultury WOBEC (jak wyżej).

Wykorzystując bazę danych uczestników konkursu poinformuję również uczestników konkursu o tym fakcie drogą mailową.        

 


Na marginesie niniejszego artykułu wszystkim związanym z edukacją rekomendujemy doskonały serwis Józefa Łysikowskiego SZKOLNA GABLOTKA. Nasza redakcja jest wielkim fanem Pana Józefa, bo podobnie jak nasza redakcja angażuje się on z wielką pasją w kierunki wspierania prawdziwej i sensownej kreatywnej edukacji. Polecamy SZKOLNĄ GABLOTKĘ szkołom, nauczycielom, uczniom: DOSKONAŁE ŹRÓDŁO INFORMACJI.


Search

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes